PROJELERİMİZ

...
Süt Kuzusu Projesi

Okul sütünün ülke genelinde uygulanmaya başlamasıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi Süt Kuzusu projesi’ni hayata geçirmiştir. Tire Süt Kooperati, İzmir Büyükşehir Belediyesi adına 1-5 yaş grubu çocuğu olan 125.000 aileye haftalık 2 litre süt dağıtıyor.

...
Okul Sütü Projesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Tire süt kooperatifi işbirliği ile uygulanan "Okul Sütü Projesi" kapsamında 5 yıl boyunca (2008-2013) her hafta 250 okulda 220.000 çocuğa süt dağıtıldı.

...
Etiketli Ambalajlı Çiğ Süt

Hastalıktan Ari işletmede Üretilen Çiğ Sütler, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onaylı işletmemizde paketlenerek doğrudan tüketicilerimize ulaştırılmaktadır.

...
Çiftçim Market

Üreticiyle tüketicinin doğrudan buluşmasını sağlayan Çiftçim Market "Sadece Kooperatif Ürünü" konseptiyle Türkiye'de tek olma niteliğini taşımaktadır.
T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık İzmir İl Müdürlüğümüzün yer tahisisiyle kurulan Çiftçim Markette Türkiye'deki tüm kooperatiflerin ürünleri bulunmatadır.

...
Sütte Bilgi Aktarımı

İZKA desteğiyle hazırlanan proje çerçevesinde; çiftliklerde ve nokta alım merkezlerinde bulunan süt tanklarına yerleştirilen sensörler ile süt, tanka girdiği anda merkez binadaki server sistemine online olarak kayıt edilmektedir.

...
Mobil Market

Tire Süt Kooperatifi, Mobil satış aracıyla süt ve et ürünlerini İzmir’in ilçe ve köylerine ulaştırarak üreticiden-tüketiciye ilkesini hayata geçirmiştir.

...
Bizim çiftlik

Proje Amaçları ;
•Hayvanları köy dışına çıkararak insan ve Hayvan sağlığını korumak.
•Hastalıktan ari işletme oluşturmak.
•Üretim maliyetlerini düşürmek.
•Süt kalitesini iyileştirmek.
•Bilinçli üretimle verimliliği arttırmak.
•Köyün gelirini arttırarak ekonomik ve
Sosyal yaşamı iyileştirmek.
•Küçük aile işletmelerinin devamlılıklarını
Sağlayarak, KÖYDEN KENTE GÖÇÜ ÖNLEYİP TOPLUMSAL BARIŞI SAĞLAMAK.

...
Halk Sütü Büfesi

Temel besin maddesi olan sütü, tüketiciye doğrudan ulaştırmak için kurulan noktalar sayesinde, halk sağlığı açısından büyük risk içeren sokak sütüne karşı sağlıklı bir alternatif oluşturulacaktır.