TİRE SÜT KOOPERATİFİ YÖNETİMİ BAŞKÖY'DE
TİRE SÜT KOOPERATİFİ YÖNETİMİ BAŞKÖY'DE

Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz dün Başköy'de kooperatif ortaklarımız ile buluştu.

Kooperatifimizi daha iyi yerlere getirebilmek adına keyifli sohbet gerçekleştirildi. Ortaklarımızı yerinde ziyaret eden yönetimimiz ortaklarımızdan gelen talep ve istekleri dinledi.

Burada fikir alışverişinde bulunan ortaklarımız, Yönetim Kurulumuzun yönetime geldiği günden bu güne neler yaptığı, nasıl projeler hazırladığı ve neleri başardığı konusunda da bilgi edindi.

Yönetim Kurulumuz ortaklarımıza katılımından dolayı teşekkür etti.

Tire Süt Kooperatifi Yönetim Kurulu bundan sonraki günlerde de köy ziyaretlerine devam edeceklerini bildirdi.

Tire Süt Kooperatifi Başkanı Osman Öztürk İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğünün Düzenlediği 23 Nisan Etkinliğine Katıldı
Tire Süt Kooperatifi Başkanı Osman Öztürk İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğünün Düzenlediği 23 Nisan Etkinliğine Katıldı

Tire Süt Kooperatifi Başkanı Osman Öztürk İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğünün düzenlediği 23 Nisan Etkinliğine Katıldı.
Etkinlikte Tire Süt Kooperatifi, ilkokul öğrencilerine organik süt dağıttı. 

Etkinlik boyunca düzenlenen farklı kategorilerdeki oyunlarda birinci olan okullara ödüller dağıtan İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ödüllerin bir kısmını Tire Süt Kooperatifi Başkanı Osman Öztürk'ün takdim etmesini istedi.

Dereceye giren okullara ödüllerini veren Öztürk burada öğrencilerle hatıra fotoğrafları çekildi.

İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Koca'ya bu etkinliği düzenlediği ve kendilerini davet ettiği için teşekkür eden Öztürk "Tire Süt Kooperatifi olarak sporun ve gençlerin daima yanında olacağız" dedi.

 

Tire Süt Kooperatifi Başkanı Öztürk’ten Köy Koop Başkanı Neptün Soyer'e ziyaret:
Tire Süt Kooperatifi Başkanı Öztürk’ten Köy Koop Başkanı Neptün Soyer'e ziyaret:

Tire Süt Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Osman Öztürk ve ekibi Köy Koop. Başkanı Neptün Soyer’i ziyaret etti.

Ziyarete Köy Koop Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Türkön ve Yönetim Kurulu Üyesi, Karateke Köyü Muhtarı Erkan Tutkaç da katıldı.

Tire Süt Kooperatifi Başkanı Öztürk’ten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e ziyaret
Tire Süt Kooperatifi Başkanı Öztürk’ten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e ziyaret

Soyer “Yeni yönetim ile güzel projelere imzalar atacağız, Tire Süt Kooperatifi ve ortakları için İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak desteklerimize devam edeceğiz.” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Tire Süt Kooperatifi Başkanı Osman Öztürk’ü makamında ağırladı. Ziyarete Tire Süt Kooperatifi Genel Müdür Yardımcısı Figen Özen Akbağ da katıldı.

Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay’ın da İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e eşlik ettiği toplantıda, Tire Süt Kooperatifi ile İzmir Büyükşehir Belediyesinin birlik ve beraberlik içinde çalışmalara devam edileceği söylendi.

Mevcut projelerden Süt Kuzusu Projesi ile ilgili de görüşmeler sağlanırken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer “Tire Süt Kooperatifi için elimizden gelen her şeyi yapacağız kırsalda yaşayan İzmirlilerimizi kırsalda rahat ettireceğiz onların üretimlerinin devam etmesi mevcut ekonomide bizlerin en büyük desteğidir.” dedi.

Tire Süt Kooperatifinin büyük bir marka olduğunu ve İzmir’imizin bu markasına İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak desteklerine devam edeceğini aktardı.

Tire Süt Kooperatifi Başkanı Osman Öztürk, İzmir Büyükşehir Başkanı Soyer’e “23 Mart’ta seçim kazanarak devir aldığımız bu bayrağı sizin de destekleriniz ile daha ileriye taşıyacağız” dedi.

Görüşmenin sonunda dörtlü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in makamında hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 

TİRE SÜT KOOPERATİFİ BAŞKANI ÖZTÜRK GÖREVE RESMEN BAŞLADI
TİRE SÜT KOOPERATİFİ BAŞKANI ÖZTÜRK GÖREVE RESMEN BAŞLADI

Kongrede Tire Süt Kooperatifi Başkanı seçilen Osman Öztürk görevine resmen başladı.
Tire Süt Kooperatifinin 23 Mart tarihinde Tire Arena Düğün Salonu’nda gerçekleşen Seçimli Olağan Genel Kurulunda başkan adayı olan Osman Öztürk, 1579 oyun 946’sını alarak başkan seçilmişti.

Osman Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri dün Noter huzurunda görev dağılımı yapıldı ve yönetim imza sirkülerini imzaladı.

İmzalarım atılması ile birlikte yaklaşık 20 yıl Tire Süt Kooperatifi Başkanlık görevini sürdüren Mahmut Eskiyörük dönemi resmî olarak sona erdi.

Resmi olarak göreve başlayan Tire Süt Kooperatifi Başkanı Osman Öztürk ilk açıklamasında, “Ben değil, biz olmaya geliyoruz” diyerek bu yola çıkmıştık. Bu anlayış ile görevimizi sürdüreceğiz. “Birlikte üretelim birlikte çalışalım birlikte kazanalım” dedi.

Yeni Başkan Osman Öztürk bu anlayış ile de süt üreticilerine büyük güven verdi.

TİRE SÜT KOOPERATİFİ ÜRÜNLERİ DUBAİ'DE.
TİRE SÜT KOOPERATİFİ ÜRÜNLERİ DUBAİ'DE.

TİRE SÜT KOOPERATİFİ ÜRÜNLERİ DUBAİ'DE.

Kooperatifleşme alanında uyguladığı projelerle Birleşmiş Milletler tarafından “Örnek Kalkınma Modeli” seçilen, sağlıklı ve kaliteli ürünleriyle T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan “Güvenilir Gıda Üretimi Ödülü” alarak Türkiye’nin en çok tercih edilen markalarından biri haline gelen TİRE SÜT, şimdi de ihracat yaparak ürünlerini yurtdışında raflara koymaya başladı.

TİRE ŞİŞ KÖFTE'Yİ TÜRKİYE'YE TANITTIK, ŞİMDİ DÜNYA TANIYACAK

Ortadoğu ülkelerinde pazar araştırması ve satış sistemleri üzerinde yaptıkları çalışmanın tamamlandığını belirten Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük;

“Kooperatif olarak 12 yıldır üretim altyapımızı sürekli geliştiriyoruz ve iç pazarda ürünlerimizi tüketiciye sunuyoruz. Bu çalışmalar sonucunda ilçemize özgü olan Tire Şiş Köfte’yi Türkiye’ye tanıttık. Yoğurdumuz rafların en çok aranan ürünü haline geldi. Organik yoğurdumuz 1400 firmanın katıldığı yarışmada “Oscar” alarak birinci seçildi. Şuanda Edirne’den Van’a kadar tüketicilere ürünlerimizi ulaştırıyoruz. İlçemizi Türkiye’ye tanıttık şimdi de yurtdışındaki raflara koymaya başlıyoruz. Hedefimiz büyük, öncelikle Dubia’den başladık. 2 kez orta ölçekli deneme sevkiyatı yaptık geri dönüşler çok sevindirici. Bundan sonraki süreçte yurtdışı pazarında hacim yakalayıp arttırarak ihracatı sürdüreceğiz”

TÜRKİYE TARIM İLE, TARIM KOOPERATİFLEŞME İLE KALKINIR

Tire Süt Kooperatifi olarak ortaya bir model koyduklarını ve ihracatın da bu modelin önemli bir aşaması olduğuna değinen Başkan Eskiyörük şunları söyledi:

“Kooperatif olarak; Üretiyoruz, İşliyoruz, Pazarlıyoruz. 20 yıl önce göreve geldiğimizde öncelikle ürün kalitemizi arttırmak için büyük yatırımlar yaptık. İlçemizde her köye süt alım merkezleri kurarak soğuk zincirde kontrollü ürün alım sistemini oluşturduk. Üreticilerin işletmelerinde eğitimler verdik. Ürün kalitesine göre primlendirme yaparak kaliteli üretimi teşvik ettik. Gelinen noktada Türkiye’nin en kaliteli süt ve et hammaddesini üretiyoruz. Ardından üreticinin ürününü işleyip mamule dönüştürmek için Tire Organize Sanayi Bölgesinde günlük 100 ton kapasiteli Süt İşleme Tesisi, 20 ton kapasiteli et işleme tesisi kurduk.

Ürünlerimizi tüketiciye ulaştırmak için pazarlama altyapımızı oluşturduk. Şuanda yüzlerce araçlık dağıtım ağımızla ürünlerimizi tüketicilerimize ulaştırıyoruz. Şimdi sıra modelin önemli bir aşaması olan dış ticaret sistemini oluşturmaya geldi. Gerekli bağlantıları kurduk, deneme amaçlı ürün gönderimlerimizi sağladık, çok olumlu dönüşler aldık. Bundan sonraki hedefimiz ilçemizi ve ürünlerini Türkiye’de olduğu gibi yurtdışında da marka haline getirmek olacaktır. Türk Tarımının şirketleşme ile değil kooperatifleşme ile kalkınması gerektiğine inanarak çıktığımız bu yolda elde ettiğimiz sonuçlarla kendimizi kanıtladık. Umarım her ilçede bir TİRE SÜT Modeli oluşur ve kooperatifleşme Devlet politikası haline gelir”

Tire Süt Kooperatifi'nin İlçedeki 3. Marketi Açıldı
Tire Süt Kooperatifi'nin İlçedeki 3. Marketi Açıldı

Tire Süt Kooperatifi idari binasının yanında açılan marketin açılış törenine Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Tire Ticaret Odası Başkanı Mehmet Nadir Delikanlı, Tire Ziraat Odası Başkanı Halil İbişoğlu, MHP Tire İlçe Başkanı Arif Demirkan, CHP Tire İlçe Başkanı Şenol Sardoğan, Tre Süt Kooperatifi üyeleri katıldılar. Törende konuşan Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük, bugün aynı zamanda Yerli Malı Haftasının da kutlandığına dikkat çekerek, “Bugün yerli malı haftasını kutluyoruz. Bizim anlayışımızla ve bugün yaptığımız açılışla tamamen örtüşüyor. Bu mekânın bir farklılığı var. Ticari düşünülmüş bir proje değil, Tire Süt Kooperatifi modelinin bir parçası. Öncelikle buranın sahibi 2000 üretici. Buraya verdiğiniz para, büyük emek sarf eden üreticiye yansıyor. Burada ortaklarımız evinin temel ihtiyaçlarını alıyor, parayla değil süt ile ödüyor.  Bu marketin en önemli katkılarından biri de tüketiciye güvenilir gıda sunuyoruz” dedi.

TİRELİ  OLMAKLA GURUR DUYUYORUM

Tire Süt Kooperatifi’nin Tarım Bakanlığından Güvenilir Gıda Ödülü alan tek kooperatif olduğunu vurgulayan Başkan Eskiyörük, “Bu konuda Türkiye markası haline gelmiş ve ülkenin dört bir yanında raflara girmiş bir markadır. Gaziantep’ten Edirne’ye kadar raflara ürünümüzü yerleştirdik, ilçemizin adını Türkiye’ye duyurduk. Dünyada da model olduk. Birleşmiş Milletler tarafından “Dünyaya Örnek Kırsal Kalkınma Modeli” seçildik. Şimdi sıra ihracata geldi. Bunları inanarak hayal kurarak gerçekleştirdik. Şimdi de Tire Süt ürünlerini Avrupa’daki marketlerin rafına koymayı hedefliyoruz. Tireli olmakla gurur duyuyorum çünkü nereye gitsem yaşanır bir ilçe olarak herkesin dilinde ilçemiz. Tiremizin daha da ileri gideceğine emin çünkü canla başla çalışan Kaymakamımız var. Kendisiyle gurur duyduğum gün ağarır ağarmaz işinin başında olan kendini ilçeye adamış Belediye Başkanımız var. Tüm kurum ve kuruluş Başkanlarımız Tire için canla başla çalışıyor. Tüm Tireliler çok azimli ve gayretli. Tire her konuda örnek bir ilçe oldu. Daha da iyi yerlere geleceğiz. Bizi yalnız bırakmadığınız ve bize sahip çıktığınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.
 

ÜLKEMİZİN HER YERİNDE KOOPERATİFİMİZİN ADINI DUYUYORUZ

Daha sonra konuşan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran ise şunları kaydetti, “Bir araya gelme nedenimiz şehrimiz için çok faydalı olduğunu düşündüğümüz güzel bir yatırım. Kökleri 1967 yılına dayanan ilçemizin köklü kuruluşu Tire Süt Kooperatifimizin, halkımızın hizmetine sunduğu güzel bir mekanın açılışı için hep birlikteyiz. Nereden bir misafirimiz gelse ülkemizin neresinde bir ziyarete gitsek gittiğimiz her noktada Tire konusu geçtiğinde “Tire Süt Kooperatifi var orada değil mi” sorularına muhatap olmanın verdiği mutluluğu her gün yaşıyoruz. İlçemizin adının ülkemizin dört bir yanında gururla anılmasına vesile olan Kooperatifimize, bu zor günlerde şehrimize yapmış olduğu güzel yatırım ve katkı için, gelecekle ilgili güzel projeler ürettiği için güzel hayaller kurduğu için şahsım ve Belediyemiz adına çok teşekkür ediyorum. Bu faaliyetlerin ve yatırımların hız kesmeden kesintiye uğramadan devam etmesi dileklerimle hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.
 

Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük Kızılcahavlu ve Peşrefli Köyünde
Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük Kızılcahavlu ve Peşrefli Köyünde

Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük köy toplantılarına devam ediyor.

Mahmut Eskiyörük Kızılca havlu ve Peşrefli köylerinde kooperatifin hizmetleri, ortakların talepleri ve sektörün sorunları hakkında görüş alışverişinde bulundu. 

Kendi açıklamalarından sonra "ben sizleri dinlemeye geldim" diyen Eskiyörük ortaklarının sorunlarını ve isteklerini dinledi.

 

Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük Karacaali Mahallesinde
Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük Karacaali Mahallesinde

Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük köy toplantılarına devam ediyor.

Mahmut Eskiyörük Karacaali Mahallesinde kooperatifin hizmetleri, ortakların talepleri ve sektörün sorunları hakkında görüş alışverişinde bulundu. 

Kendi açıklamalarından sonra "ben sizleri dinlemeye geldim" diyen Eskiyörük ortaklarının sorunlarını ve isteklerini dinledi.

SÜT ÜRETİCİSİ ŞOKTA
SÜT ÜRETİCİSİ ŞOKTA

Çiğ Süt fiyatının 3.2 TL’den 4.7’ye çıkarılmasının açıklandığı günün ertesine yemlere fahiş zamlar gelmesi üreticiyi çileden çıkardı.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük; “Üretici zaten 1 yıldan beri girdileri sürekli zamlı alıp sütü zararına satıyordu.

 

Dünyada süt üreticisi 1 litre çiğ süt fiyatıyla en az 1.5 kilogram yem alırken biz de bu oran 1 litre süt ile 1.3 kilogram yeme razı olmuşken alım gücümüz 800 gram yeme kadar düşmüştü.

 

Üretici çaresizlikten ineklerini kesimi kesime göndermeye başlamıştı ki, Bakanlığımızın açıkladığı fiyat ile bir nebze rahatlamıştık. Ancak daha ertesi sabahı uygulanan beklenmedik yem zammı ile şok olduk. Sevincimiz ve umudumuz 3 gün sürdü. Yine başa döndük.

 

2 ekim 2021’den bugüne 2 aylık süreçte yeme ortalama %48 zam zaten yapılmıştı, yani süte

8 Aralık 2021’de uygulanacak zam daha gelmeden alınmıştı. Şimdi tekrar gelen zammın dövizdeki artışla alakası olmadığını ve hammadde stokçularının durumdan rant elde çabası olduğunu düşünüyorum.

 

Bakanlığımız derhal yem fiyatlarına müdahale ederek krizden fayda sağlamaya çalışan hammadde stoklayan spekülatörlerin üzerine gitmesi gerekiyor. Yoksa yarın çok geç olacak. Hayvancılığımız biterek tamamen dışa bağımlı hale geleceğiz. Bu şartlarda üretimin sürdürülmesi mümkün değil. Üreticide bıçak kemiğe dayandı” dedi.

 

BU ŞARTLARDA ÇİFTÇİ ÜRETEMEZ, HALKIMIZ DA TÜKETEMEZ

 

Türkiye tarımının uçurumun eşiğine getirilmeye çalışıldığını ifade eden Başkan Eskiyörük; seyirci kalındığı takdirde tarımda yaşanan sıkıntıların tüm sektörleri etkileyeceğine değinerek şunları söyledi:

 

“Kısır döngü sürekli devam ediyor. Bu zamların tüketiciye yansıması da katlanarak büyüyor. Baktığınızda son 1 yılda üreticinin girdi maliyetlerinde ortalama %80 civarında artış oldu. Ambalaj malzemelerinde ise % 100’ün üzerinde artış oldu. Üretici zarar ediyor, tüketici de raftaki fiyatlarla evine yeterince süt ve süt ürünleri alamıyor.

 

Derhal önlem alınmazsa ülkemiz büyük bir kaosa sürüklenecek. Yangın daha da büyüyecek ve söndürmek imkansız hale gelecek. Çünkü tarımdaki kriz her sektörü vuracak ve Türk Tarımı yıkılırsa geleceğimiz bitecek.

 

Biz üreticiler, Bakanlığımızın gereken müdahaleyi yarın geç olmadan yapmasını bekliyoruz”

Üretici Kurtarıldı, Şimdi Sıra Tüketicide
Üretici Kurtarıldı, Şimdi Sıra Tüketicide

Çiğ Süt litre fiyatına gelen zammın ardından üreticide rahatlama yaşanırken Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük uyardı:

“Çiğ Süte gelen zam üreticiye can suyu oldu, şimdi sıra tüketicide. Asgari ücrete de aynı oranda zam gelmeli ve halkımızın alım gücü yükseltilmeli. Süt 3.2 TL’den 4.7 TL’ye yükseltildi. Asgari ücret de aynı oranda yükseltilerek en az 4200 TL olmalıdır. Aksi takdirde tüketim düşer, süt bırakmalar başlar” dedi.

 

Son dönemde girdi maliyetlerinde yaşanan aşırı artışlar nedeniyle üreticinin büyük mağduriyet yaşadığını belirten Eskiyörük şunları söyledi:

 

“Ben 40 yıllık çiftçiyim. Süt sektöründe bugüne kadarki en ağır kriz başlamıştı. Çünkü aynı anda gübre, yem, akaryakıt gibi bütün girdi maliyetlerde ortalama % 80 oranında artış yaşanırken süt fiyatı sadece % 14 arttı. Üretici artan maliyetlerle baş edemeyip ineklerini kesime göndermeye başlamıştı neyse ki zamanında müdahale edildi. Biraz daha gecikilseydi ölüye serum bağlamak gibi olacaktı. Tam zamanında adım atıldı üretici kurtarıldı. Tarım Bakanımıza ve katkı koyan bürokratlarımıza teşekkür ediyorum.

 

Açıklanan süt fiyatıyla yangın şu an için söndürüldü. Yem fiyatları ve diğer girdiler artmazsa açıklanan rakam şuan için durumu kurtardı. Dünyada uygulanan 1.3 yem-süt paritesine göre normalde süt fiyatının 5.2 TL olması gerekiyor ancak tüketicinin alım gücünü de düşünmek lazım şuan için artış üreticiyi zor durumdan kurtaracak seviyede. Bundan sonraki süreçte tüketiciyi düşünmeliyiz. Bu artış ortalama %40 civarında raflara yansıyacak, Asgari Ücret de aynı oranda arttırılmalıdır. Çünkü fiyatlar artmışken vatandaşın alım gücünü yükseltmezseniz bu kez tüketim düşer. Tüketimin düşmesi tekrar kriz oluşturur”

 

KESİN ÇÖZÜM KOOPERATİFLEŞME

 

Plansız üretimin yarattığı istikrarsızlık nedeniyle ülkemizde bu krizlerin sürekli yaşandığını belirten Eskiyörük, krizleri önlemenin kesim çözümünün kooperatifleşme olduğuna değinerek

 

“Aynı krizi 2008’de yaşamıştık, o zaman da süt-yem paritesi aynı bugünkü gibi 0,8’e düşmüştü. Seyirci kalındı, üretici çaresizlikten en verimli çağında ineklerini kestirdi. 1 milyona yakın ineğin kesilmesinin ardından yetmezlik oluştu fiyatlar aşırı yükseldi, açığı kapatmak için 3 milyar dolarlık ihracat yapıldı. Üretici zarar görü, tüketici, zarar gördü, Milli Ekonomi büyük kayba uğradı o zamanlar. Halbuki bu kaynağın onda biri ile üretici desteklenseydi kaynaklar yurt içinde kalırdı, bu denli zarar görmezdik.

 

Aslında konunun temeli plansız üretimden kaynaklanan istikrarsızlık. Bu durum her üründe yaşanıyor. 2016 yılında da aynı kriz yaşanmıştı, o zamanki Tarım Bakanı Faruk Çelik’e konuyu anlattım ve tozlaştırma müdahalesi önerdim. Bakanımız olumlu karşıladı tozlaştırma uygulamasını başlattı, kriz büyük yara açmadan önlendi.  Bugün yine yaşandı, şimdilik önlendi. Yapısal sorunlardan kaynaklanan bu krizleri kaldırmanın çözümü kooperatifleşmedir. Ülke olarak 2 tane Türkiye’yi besleyecek zenginliğimiz varken tarımda gittikçe artan kayıplar bir kader değildir. Üretimi planlayıp, kaynakları verimli kullanarak doğru bir destekleme politikasıyla çok kısa zamanda bu sorunları ortadan kaldırmak mümkündür.  Kooperatifleşme ile üreticinin maliyetlerini düşürür, kalite ve verimliliği yükseltir, gıda güvenliğini sağlarız. Kayıt dışılığı önleyerek, veri oluşturup üretimi planlayarak fiyat istikrarını koruruz. Bu sayede hem üreticiyi hem de tüketiciyi koruruz. Bunun için kooperatifleşme öncelikli olarak bir devlet politikası haline getirilmeli” dedi.

Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük Dallık Köyünde
Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük Dallık Köyünde

Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük köy toplantılarına devam ediyor.

Mahmut Eskiyörük Dallık Köyünde kooperatifin hizmetleri, ortakların talepleri ve sektörün sorunları hakkında görüş alışverişinde bulundu. 

Kendi açıklamalarından sonra "ben sizleri dinlemeye geldim" diyen Eskiyörük ortaklarının sorunlarını ve isteklerini dinledi.